Αρχική σελίδα > Ειδήσεις > Περιεχόμενο
MotoGP: Εκπληκτική Pedrosa κερδίζει τον αγώνα 3000, υποστηρίζουμε την ομάδα επιδόσεων MOTO GP
May 26, 2017

Ο Dani Pedrosa πήρε μια επιβλητική νίκη στο ισπανικό Grand Prix, απομακρύνοντας από την πρώτη θέση του πόλο του από το Sepang 2015 και ποτέ δεν κοιτάζει πίσω. Ο αγώνας της MotoGP στο Jerez ήταν ο αριθμός 3000 του αγώνα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και ένας από τους αναβάτες ίππος τρίτος σε όλα τα επιτραπέζια βάθρα απέδειξε ότι ήταν ο κατάλληλος νικητής. Ο βασιλεύοντας πρωταθλητής Marc Marquez έκανε εντυπωσιακές μάχες στη δεύτερη θέση, μπροστά από μια εκπληκτική βόλτα στο σπίτι από τον άλλο πέντε φορές παγκόσμιο πρωταθλητή Jorge Lorenzo, που μοιράστηκε το βάθρο με τον Pedrosa για να κρατήσει την ισοτιμία σε 146 τετράγωνα τελειώνει ανά τον προηγούμενο νεμεσή.

Το κενό κυμάνθηκε μπροστά, αλλά ο Marquez δεν μπόρεσε να κάνει καμία πραγματική εντύπωση στο Pedrosa, με τον τριπλό Παγκόσμιο Πρωταθλητή να τραβήξει τον πείρο στους τελικούς γύρους για να περάσει τη γραμμή με καθαρό αέρα για άλλη εκπληκτική νίκη, κάνοντας 16 χρόνια Ο Ισπανός έχει πάρει τουλάχιστον μία νίκη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.